LIVE UPDATE: East Lindsey District Council Louth and Horncastle area results

The first  box arrives and the count begins.The first  box arrives and the count begins.
The first box arrives and the count begins.
East Lindsey District Council Louth and Horncastle area contested results (*successful candidate and votes):

ALFORD

*DEVEREUX, Sarah – Conservative (510)

GREEN, Ed- Labour Party

MARNOCH, Cameron – Labour

*MARSH, Graham Anthony – Conservative (365)

VASSAR, Alan – Independent

Binbrook

CROFT, Jacob Frederick – Labour

*FRY, Richard Geoffrey, Conservative (415)

Grimoldby

HOYLES, David Richard – Labour (122)

*KNOWLES, Terry – Independent (346)

Hagworthingham

FISHER, Paul – Green Party

*GROVER, Will – Conservative (317)

POWELL, David – Independent

Holton Le Clay & North Thoresby

*ALDRIDGE, Terry Hawthorns, – Independent (684)

* LYONS, Stephen Keith – Conservative

SMITH, Phyll – Labour

Legbourne

FILER, Hannah – Labour

*GRIST, Adam – Conservative (415)

Mablethorpe

*ARNOLD, Claire Elizabeth – Labour (909)

CLARK, Victor – Conservative

*CULLEN, Graham Edward – Labour (1159)

*MARNOCH, Kate – Labour (857)

TEBBUT, Carl Ian – Conservative

Marsh Chapel & Somercotes

*MCNALLY, Daniel – Conservative (717)

MIDGLEY, Patricia

*MOSSOP, Freddie – Labour

POSKITT, Helena – Independent

*RICKETT, Paul John – Conservative (558)

North Holme

CORBITT, Kirsty – Conservative

* HALL, David – Labour (239)

PARSONS, Karen Elizabeth – Independent

Priory & St James

COONEY, Lynne Marie – Independent

*HOBSON, Darren Lee – Independent 464

*LEONARD, Andrew – Independent (511)

WATSON – Pauline Frances – Conservative

Spilsby

MANGION David, Conservative (250)

*MARSH Ellie, Independent

St Michaels

*HORTON Gearge Edward, Independent (379)

STEPHENSON Laura Marie, Labour

St Margarets

CREW Sue, Independent

*KEMP Sam, Conservative (227)

WATKINS, Hannah Leanne

St Mary’s

*MALKINSON-SANDERS Jill – Independent (581)

BELLWOOD Maurice

WATSON Stuart – Conservative

Sutton on Sea

BENJAMIN, Adrian Victor – Conservative

BRISTOW, Stef – Independent (654)

MATTHEWS, Helen Angela – Conservative

WATSON, Robert William – Green Party (1048)

Tetford and Donington

ANDREWS, David George – Conservative

COX, Tony – Labour

*SIMPSON, Daniel Anthony – Independent (395)

SKIPWORTH, Peter Edward – Green Party

Tetney

LYONS, Christopher – Labour

* MCMILLAN, Steve – Independent (395)

Trinity

*JACKSON, Ros – Labour (249)

LAMB, Malcolm David

Willoughby with Sloothby

BAILEY, Isaac George – Labour

*EYRE, Stephen William (508)

Withern & Theddlethorpe

HARRISON, Sandra – Conservative

* HESKETH, Travis – Independent (461)

HOLLAND, Steve – Labour

Woodhall Spa

*KEMP, Thomas James – Conservative (658)

*LEYLAND, Craig James – Conservative (803)

SANDERSON, John – Independent

SHAW, Becky – Independent

WRIGHT, Ellen – Labour