RESULTS: Lincs League, Boston League, East Lincs Combination

This week's results

Results. Photo: David Dales
Results. Photo: David Dales

Results from April 2:

Balcan Lighting Supplies Lincolnshire League

Sign up to our daily LincolnshireWorld Today newsletter

League: Appleby Frodingham 1 Louth Town 1, Barton Town Reserves 2 Sleaford Town Rangers 2, Keelby United 1 Grantham Town Academy 2, Lincoln United Development 1 Horncastle Town 3, Nettleham 4 Nunsthorpe Tavern 2, Skegness Town Reserves 4 Brigg Town CIC 1, Tetney Rovers 0 Wyberton 4.

Supplementary Cup: Lincoln Moorlands Railway 3 Immingham Town 1.

Result from March 30:

League: Nettleham 1 Lincoln United Development 1.

Workforce Unlimited Boston and District Football League

Workforce Unlimited Premier Division: Pointon v Coningsby - postponed, Railway Athletic o Wyberton Res 1, Spilsby Town 0 Northgate Olympic 3, Swineshead Institute 0 v Fulbeck United 2.

Workforce Unlimited Division One: Bull Athletic 2 Woodhall Spa Utd 1, Fishtoft 2 Park United 2, Horncastle Town Res 0 Eagle United 2, Kirton Town v Railway Athletic Res - postponed.

Workforce Unlimited Division Two: Caythorpe v Woodhall Spa Res - postponed, Freiston 1 Swineshead Ins Res 1.

Workforce Unlimited Division Three: Anacaster Ath Utd 2 Sibsey 4, Eagle Utd Res 4 Swineshead Ins A 0, Holbeach Bank 1 Boston College Res 2.

Result from March 31:

Main Ridge Take Away Reserve Cup, final: Eagle United Res 2 Spilsby Town Res 2 (Eagle won 4-3 on pens).

East Lincs Football Combination

Spectrum Print Division One: Ludford Rovers 0 Louth Old Boys 2.

Philip Jackson Division Two: Scamblesby 5 Louth Old Boys Reserves 2.

Brian Todd Homes Division Three: AFC Grainthorpe 1 Market Rasen Town 3.

CF Struthers Ltd Cusworth Cup: Keelby United Reserves 3 Louth Old Boys Veterans 0, North Somercotes United 2 Louth Old Boys Development 0.

KJ Florida Villas Town Trophy: Cleethorpes Town A A 4 Immingham Town Reserves 0.

Le Sanctuaire on Steep Hill Junior Challenge Cup: Manby 1 Sutton Rovers 4.

Louth Tyres East Lincs Cup: North Cotes 2 North Thoresby 1.

Results from March 30:

Spectrum Print Division One: Nunsthorpe Tavern Reserves 1 Cleethorpes Town A A 2.

Philip Jackson Division Two: North Thoresby 5 Louth Old Boys Reserves 1.

Brian Todd Homes Division Three: AFC Grainthorpe 8 Louth Old Boys Veterans 3, Louth Old Boys Development 5 Alford Town Res 1.

CF Struthers Ltd Cusworth Cup: Louth Old Boys 2 Grimsby Borough Dev A 5.